BDAR
Close

ELEKTRONINĖ NOSIS

INOVACIJA:

Tai – pirmoji tokio tipo technologija pasaulyje, kuri pardavinėjama daugiau kaip 20-yje šalių. Šiuo metu galioja patentas Lietuvoje; pateiktos patentų paraiškos Europos Bendrijoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose. Produktai gali būti sugedę dėl įvairių priežasčių: didelio bakterijų kiekio mėsos ar žuvies apdirbimo vietoje, netinkamų importavimo ir laikymo parduotuvėje sąlygų, per ilgai palikus prekes automobilyje ar neteisingai atšildant mėsą namuose.

Norint sužinoti, ar produktas šviežias, nešiojamą su išmaniuoju sujungtą įrenginį reikia nukreipti į norimą testuoti produktą, kuris lėkštėje ar pusiau uždengtoje pakuotėje. Programėlėje pasirinkę mėsos rūšį telefone gausite testo rezultatus.

INOVACIJOS PASKIRTIS:

Tikrų tikriausia elektroninė nosis „FOODsniffer“ skirta maisto šviežumo arba sugedimo lygio nustatymui. Ji sujungta su išmaniuoju telefonu.

INOVACIJOS PRIVALUMAI:

Elektroninė nosis iš karto nustato, ar mėsa, paukštiena, žuvis, jūros gėrybės tinkamos vartoti. Išmaniajame telefone pateikiamas galimas rezultatas: „šviežia“, „gerai termiškai apdoroti“ arba „sugedę“.

ĮDOMŪS FAKTAI:

  • Įrenginys maisto šviežumą nustato per 5-ias sekundes.
  • Per metus „FOODsniffer“ pradėtas eksportuoti į daugiau nei 20 šalių.
  • Elektroninė nosis uždrausta Šveicarijoje.

INOVACIJOS AUTORIUS:

UAB „ARS LAB“

APDOVANOJIMAI IR ĮVERTINIMAI:

  • „European Business Awards“ laureatai „Nacionalinių lyderių 2016/2017“ kategorijoje.
  • Išradimas sudomino tokius pasaulio žiniasklaidos monstrus kaip TV kanalai CNN, NBC, CNBC; taip pat – dienraščiai „USA TODAY“ ir „Daily Mail“.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-26