BDAR
Close

3D SPAUSDINTI ĮTVARAI

INOVACIJA:

Gaminti „EXO x3M“ naudojamos naujausios technologijos – 3D skenavimas ir spausdinimas. Tai – pirmieji įtvarai pasaulyje, suteikiantys galimybę atlikti reabilitacines procedūras nenuimant įtvaro taip paankstinant reabilitacinių procedūrų taikymą gydymo metu. Reabilitacija ypač svarbi norint sutrumpinti bendrą gydymo laiką ir išvengti potrauminių komplikacijų – sąnarių sustingimo, raumenų masės mažėjimo ir kt. Be to, įtvarų dizaino ir gamybos sprendimai lėmė itin mažą įtvarų svorį. Rankos įtvaras sveria vos 60; piršto – 4 gramus.

INOVACIJOS PASKIRTIS:

Imobilizuojantys „EXO x3M“ įtvarai sužalotoms galūnėms.

INOVACIJOS PRIVALUMAI:

Žmonijos populiacijai augant ir senstant didėja kaulų lūžių ir minkštųjų audinių plyšimų ar patempimų skaičius. Šiuo metu tokie sužeidimai gydomi konservatyviai – ranką, pirštą ar kaklą sutvirtinant įtvaru. Tačiau dabartiniai rinkoje naudojami gipsai ir įtvarai sukelia potraumines komplikacijas - raumenų nykimą, sąnarių sustingimą bei odos problemas, apsunkina atviro kaulo lūžio gydymą. Jie neišsprendžia vartotojų patiriamų neigiamų išgyvenimų.

„EXO x3M“ naujos kartos įtvarų serija – trimačiu būdu atspausdinti pilnos imobilizacijos įtvarai kaklui, rankai, riešui ir pirštui. Šie įtvarai itin lengvi, tvirti, atsparūs vandeniui ir draugiški odai. Jie pritaikomi prie kiekvieno paciento anatomijos. Dėl gamybos specifikos „EXO x3M“ gali būti suasmeninami pasirenkant norimą įtvaro struktūrą, viso įtvaro ar jo dalių spalvas. Tokiu būdu įtvarai tampa savotiškais aksesuarais.

ĮDOMŪS FAKTAI:

  • Inovacija vystoma nuo 2013-ųjų.
  • 1-o įtvaro gamyba užtrunka 1-8-ias valandas. Tai priklauso nuo kūno vietos, kuriai skirtas įtvaras.
  • Už vidutinį išmanųjį telefoną rankos ar kaklo įtvaras lengvesnis 2.5 karto.
  • Įtvarai pagaminti iš perdirbtų ir perdirbamų medžiagų.

INOVACIJOS AUTORIUS:

MB „Creatus“

APDOVANOJIMAI IR ĮVERTINIMAI:

  • Lietuvos dizaino prizas konkurso „Geras dizainas 2017“ produkto/ industrinio dizaino kategorijoje.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-26