BDAR
Close

MOBILUSIS ASTMOS GYDYMO PATARĖJAS

INOVACIJA:

Naudojant tiksliausius pasaulyje šios klasės jutiklius ir originalią specialiai pritaikytą elektroniką bei programinę įrangą medicininis įrenginys buvo sumažintas iki delno dydžio. Daug seniai naudojamų ir patikimų metodų apjungti mobiliojoje aplikacijoje, kuri buvo kuriama taikant modernaus dizaino principus. Galiausiai buvo įdiegtos save apmokančios duomenų sistemos, kad būtų galima pateikti dar tikslesnę informaciją.

INOVACIJOS PASKIRTIS:

Įrenginys ir aplikacija „Breathcount“ sergantiesiems astma padeda kasdien prognozuoti kintančią būklę ir sumažinti pablogėjimo tikimybę.

INOVACIJOS PRIVALUMAI:

Pacientai gauna jiems aktualius ir aiškius patarimus, suformuotus remiantis medicininiais duomenimis. Šie pateikiami vartotojo arba surenkami naudojantis įrenginiu „Breathcount“ – greitai iškvėpus duomenys nusiunčiami į telefoną. Informacija mobiliojoje aplikacijoje yra greitai pasiekiama ir lengvai suprantama. „Breathcount“ įrenginys irgi gali būti naudojamas bet kur, nes yra vos delno dydžio, todėl lengvai nešiojamas. Labai svarbus nuolatinis paciento būklės stebėjimas. Tai net 40 % sumažina tikimybę žmogui, sergančiam astma atsidurti ligoninėje, 20 % sumažina nedarbo dienų dėl astmos tikimybę ir 30 % pagerina gyvenimo kokybę. Paskaičiuota, kad jei 5 tūkstančiai astma sergančių Lietuvos pacientų imtų naudoti „Breathcount“, valstybė kasmet sutaupytų apie 200 tūkstančių eurų tiesioginių išlaidų.

ĮDOMŪS FAKTAI:

  • Lietuvoje yra iki 200 tūkst. astmos pacientų.
  • Visame pasaulyje nuolat auga astmos pacientų skaičius. Liga dažniausiai išsivysto ankstyvoje vaikystėje arba 18-21 metų laikotarpiu. Vyresnieji retai suserga astma, o darbingo gyvenimo tarpsnio žmonės – dar rečiau.
  • Astma ankstyvoje vaikystėje dažniau suserga berniukai.
  • Astmos pacientai dažnai jautrūs kvepalams ir šaltam orui.

INOVACIJOS AUTORIUS:

UAB „Segfoltas“

APDOVANOJIMAI IR ĮVERTINIMAI:

  • Tarptautinės gyvybės mokslų konferencijos „Life Science Baltics 2016“ startuolių konkurso „Pitch Challenge“ trečiosios vietos laimėtojas.
  • Kvietimas į Nyderlandų „Rockstart“ startuolių inkubatorių.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-26