BDAR
Close

PERSONALIZUOTI SMILKININIO APATINIO ŽANDIKAULIO IR KLUBO SĄNARIŲ ENDOPROTEZAI

INOVACIJA:

Sukurta unikali personalizuotų implantų projektavimo, gamybos ir validavimo technologija, užtikrinanti aukštesnį implantų saugumo ir personalizavimo lygį, nei konkurentų gaminamų analogų. Unikalūs ir patys šia technologija gaminami produktai. Pasaulyje šiuo metu yra 16 personalizuotų klubo sąnario endoprotezų gamintojų ir 6 personalizuotų smilkininio apatinio žandikaulio sąnario endoprotezų gamintojai. Pirmas personalizuotas implantas iš medicininio titano atspausdintas 3D spausdintuvu 2006 metais Australijoje.

INOVACIJOS PASKIRTIS:

Klubo sąnario ir smilkininio apatinio žandikaulio sąnario endoprotezai yra dirbtiniai sąnariai, skirti pakeisti pažeistą ar prarastą sąnarį, atstatyti jo funkciją.

INOVACIJOS PRIVALUMAI:

Personalizuotų implantų naudojimas reikalauja itin kruopštaus pasirengimo operacijai. Jo metu iš kompiuterinės tomografijos tyrimo vaizdų atkuriamas paciento modelis, pagal kurį projektuojamas implantas. Individualus implantas kuriamas tiksliai derinant prie kaulo, o ne kaulą prie turimo implanto, kaip daroma standartinio implanto naudojimo atveju. Tikslus implanto suprojektavimas leidžia preciziškiau atlikti chirurginį darbą, sumažina darbo krūvį bei operacijos invaziškumą. Tai lemia greitesnę reabilitaciją, mažesnę komplikacijų riziką. Pagal unikalią paciento anatomiją suprojektuoti implantai užtikrina geresnę gyvenimo kokybę. Kiti šių implantų privalumai priklauso nuo personalizavimo lygmens, dizaino ir konstrukcijos. Yra trys personalizavimo lygmenys. Pirmasis – implanto formos ir pirminio tvirtinimo sprendimų pritaikymas. Antrasis – biomechaninė implanto konstrukcijos adaptacija. Šiuo metu intensyviai dirbama siekiant trečiojo lygmens įgyvendinimo, kuriame į implantą integruojami specialiai pacientui pritaikyti antibiotikai, siekiant užtikrinti infekcijos prevenciją, taip pat specialūs sensoriai, matuojantys žmogaus organizmo parametrus ir bekontaktiniu būdu perduodantys duomenis į išmanųjį telefoną.

ĮDOMŪS FAKTAI:

  • Personalizuotų implantų metaliniai komponentai gaminami iš medicininio titano lydinio naudojant DMLS 3D spausdinimo technologiją. Personalizuoti chirurginiai vienkartinio naudojimo gidai iš biosuderinamo polimero spausdinami naudojant SLS 3D technologija.
  • Smilkininis apatinio žandikaulio sąnarys – labiausiai naudojamas žmogaus kūno sąnarys, dėl kurio specifinės biomechanikos galime kalbėti ir kramtyti.

INOVACIJOS AUTORIUS:

UAB „Baltic Orthoservice“

APDOVANOJIMAI IR ĮVERTINIMAI:

  • Nacionaliniai prizai „Verslo ir mokslo partnerystė 2013“, „3D technologijų lyderis Lietuvoje 2015“.
  • Horizon 2020 SME Instrument programos Fazės 1 (2016 m.) ir Fazės 2 (2017 m.) čempionas
  • Pramoninės doktorantūros (partnerystėje su KTU) pradininkas Lietuvoje 2017 m.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-26