BDAR
Close

NAUJOS KARTOS ŠVIESOS STALIUKAS

INOVACIJA:

MONAI sukurtas bendradarbiaujant su mokslininkais. Jie padėjo apjungti pažangias technologijas, puikų dizainą, gamtos pojūtį ir vaizduotę. Staliuko apšvietimas užprogramuotas taip, kad jo šviesos kokybė kistų prisitaikydama prie paros meto ir padėtų išskirti tuo metu žmogaus organizmui reikalingus hormonus. MONAI veikia prisitaikydamas prie mūsų cirkadinio ritmo. Toks ritmas – tai žmogaus fiziniai, protiniai ir elgesio pokyčiai, lemiantys jo savijautą visą parą.

INOVACIJOS PASKIRTIS:

Unikalus MONAI šviesos staliukas su cirkadiniu apšvietimu, kuris prisitaiko prie dienos ritmo ir padeda geriau pasijusti, kadangi staliuko skleidžiama šviesa subalansuoja natūralius organizmo procesus. Rezultatas toks: ryte jaučiatės žvalesni, o vakare tinkamas apšvietimas geriau paruošia miegui.

INOVACIJOS PRIVALUMAI:

Šis multifunkcinis gamtą ir technologijas sujungiantis stalelis į kasdienį žmogaus gyvenimą įneša natūralios šviesos. MONAI – natūralios šviesos šaltinis, padedantis subalansuoti biologinį ritmą, žaidimų erdvė vaikams, atsipalaidavimo priemonė ir stilinga interjero dalis.

ĮDOMŪS FAKTAI:

  • Šviesa – labai svarbus veiksnys, reguliuojantis daugelį procesų: kūno temperatūrą, širdies ritmą, hormonų išsiskyrimą ir kt. Jų visuma sudaro cirkadinį ritmą.
  • Cirkadinį ritmą, kuriuo remiantis buvo kurta cirkadinio apšvietimo technologija, turi ne tik žmonės, bet ir augalai bei vienaląsčiai organizmai.
  • Dažniausiai akis siejama tik su gebėjimu matyti, tačiau vienas svarbiausių jos uždavinių – prisidėti prie žmogaus cirkadinio ritmo reguliavimo. 2001 m. akies tinklainėje atradus šviesai jautrias ganglines ląsteles tapo aiškus biologinis šviesos poveikis mūsų organizmui.
  • Tyrimais nustatyta, kad pusvalandį prieš žadinimą paveikus miegančius vaikus aušrą imituojančia šviesa – dirbtine aušra – žymiai sumažėja jų mieguistumas ir padidėja aktyvumas.
  • Inovatyvaus MONAI staliuko vystymas užtruko 2 metus.

INOVACIJOS AUTORIUS:

UAB „Innospark“

APDOVANOJIMAI IR ĮVERTINIMAI:

  • Tarptautinių „International Design Awards“ apdovanojimas „Silver IDA 2015“.
  • Konkurso „Geras dizainas 2016“ Lietuvos dizaino prizas.
  • „A’Design Awards 2017“ aukso medalis šviesos produktų ir apšvietimo projektų dizaino kategorijoje.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-26