BDAR
Close

ELEKTRINĖ PAVARA NEĮGALIŲJŲ VEŽIMĖLIUI

INOVACIJA:

Jau seniai nebuvo supurtyta neįgaliųjų vežimėlių gamintojų rinka. Žmogus su judėjimo negalia iki šiol galėjo pasirinkti tik elektra varomą arba mechaninį vežimėlį. Mechaniniai dėl savo konstrukcijos ir valdymo patogesni naudojimui namuose, tačiau norint įveikti didesnius atstumus jie reikalauja milžiniškų žmogaus su negalia energijos sąnaudų. Elektros varikliu varomi neįgaliųjų vežimėliai padeda spręsti šią problemą, tačiau jų konstrukcija sunki, techninis aptarnavimas sudėtingas, o kaina itin didelė. Dėl šių priežasčių atsirado poreikis sukurti universalų standartinių vežimėlių priedą neįgaliųjų mobilumo galimybėmis praplėsti ir užpildyti nišą rinkoje. EWP vežimėlių priedas – unikalus pasaulyje mokslinių tyrimų ir eksperimentų dėka sukurtas sprendimas, pasižymintis unikaliu dizainu, techniniais ir konstrukciniais sprendimais bei universaliomis pritaikymo galimybėmis. Jau įrengtos specialios įkroviklių stotelės Vilniuje, Birštone ir Kaune, kuriose galima nemokamai pakrauti įrangą.

INOVACIJOS PASKIRTIS:

Universalus standartinių vežimėlių priedas neįgaliųjų mobilumo galimybėms praplėsti – elektrinė pavara.

INOVACIJOS PRIVALUMAI:

Naujausių technologijų ir inovatyvių sprendimų dėka „Eco Wheel Power“ (EWP) pasižymi lengva konstrukcija, kompaktiškumu, universalumu, mažomis elektros sąnaudomis ir potencialia galimybe naudoti saulės energiją. Priedas prisitvirtina ypač lengvai: poroje vietų specialiais užraktais tvirtinasi prie vežimėlio rėmo. Jo universali konstrukcija leidžia pritaikyti priedą prie kiekvieno mechaninio tipo neįgaliųjų vežimėlio, o aliuminio korpusas lemia visos konstrukcijos lengvumą. Šis priedas draugiškas aplinkai ir neteršiantis gamtos, nes varomas elektros energija ir gali naudoti saulės energiją. Programiškai reguliuojamas variklio galingumas. Galima naudoti autopilotą, kuris leidžia automatiškai kontroliuoti greitį kelionės metu.

ĮDOMŪS FAKTAI:

  • Su 36V 7Ah baterija nuvažiuojamas atstumas iki 20 km, greitis – iki 20 km/val.
  • Su 48V 10Ah baterija nuvažiuojamas atstumas iki 40 km, greitis – iki 30 km/val.
  • Kartą įkrovus EWP įrenginį grožėtis miestu galima net iki 10 val.
  • EWP stotelėse nemokamai įkrauti savo priedą galės ne tik EWP vartotojai, bet ir kitų ekologiškų transporto priemonių savininkai, pvz., elektra varomų dviračių vairuotojai.

INOVACIJOS AUTORIUS:

UAB „Vidulus“

APDOVANOJIMAI IR ĮVERTINIMAI:

  • 2014 m. Danijos verslo konfederacijos „Geriausio įrenginio“ apdovanojimas.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-26