BDAR
Close

MITA konkursas „IDĖJŲ BANKAS“

.
Galioja iki

2018-06-30

Tai naujas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros konkursas, kuris siekia paskatinti naujų verslo idėjų kūrimą ir jų įgyvendinimą pasitelkiant šalies mokslininkus bei tyrėjus, skiriant didelį dėmesį idėjų generavimui ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir regionuose.

Konkurso tikslas  –  sutelkti  kuo įvairesnių inovatyvių idėjų spektrą bei atrinkti perspektyviausias idėjas, kurios gali būti sėkmingai įgyvendinamos ir virsti nauju verslu, nauju produktu ar nauja paslauga rinkoje.

KAS GALI TEIKTI IDĖJAS?

Idėjas gali teikti visi norintys pilnamečiai asmenys, tiek mokslininkai, verslininkai, kūrėjai, studentai, tiek įvairios įmonės ir organizacijos. Konkursas nėra skirtas moksleiviams.

KOKIOS IDĖJOS LAUKIAMOS?

Teikiamos idėjos turėtų padėti išspręsti aktualią problemą bei turėti potencialo virsti nauju technologiniu produktu, paslauga ar net nauju verslu. Idėja turi būti inovatyvi. Idėjos gali būti teikiamos įvairiose technologijų srityse, jų taikymo sritys –  nuo paslaugų iki pramonės sektorių.

IDĖJŲ ATRANKA

Idėjas vertins ekspertai visą liepos mėnesį.  Idėjos bus vertinamos pagal šiuos kriterijus:

 • idėjos inovatyvumą ir išskirtinumą,
 • jos galimą naują pritaikymą,
 • mokslinių rezultatų naudojimą,
 • vartotojų poreikių tenkinimą,
 • naujų vartotojų, rinkų sukūrimą,
 • technologijos konkurencinį pranašumą,
 • produkto gamybos kaštų racionalumą,
 • finansinį pagrindimą,
 • galimybę patentuoti ar registruoti produkto dizainą.

KAIP PATEIKTI IDĖJĄ?

Idėjos teikiamos elektroniniu būdu užpildant formą

KONKURSO PABAIGA

Idėjos teikiamos iki birželio 30 d.

KONKURSO PRIZAS

Perspektyviausi idėjų autoriai bus apdovanoti kelione į Norvegijoje 2018 m. rugsėjo 24-28 d. vykstantį įspūdingą inovacijų renginį „Oslo inovacijų savaitė“, kuriame jie turės galimybių užmegzti naujų kontaktų idėjos realizavimui, rasti verslo partnerių ar investuotojų.

Šį renginį kasmet aplanko ne tik Norvegijos, bet ir įvairių šalių atstovai – nuo Pietų Korėjos iki Kanados. Šiemet planuojama daugiau nei 50 renginių, idėjų „pithc‘ai“, seminarai, kontaktų mugės. Renginius lydi skirtingos temos: išmanusis miestas, dirbtinis intelektas,  tvarūs („žalieji“) sprendimai, dirbtinis intelektas ir daugelis kitų.  

KONKURSO LAIMĖTOJAI

Konkurso laimėtojai bus paskelbiami viešai MITA svetainėje liepos mėn. pabaigoje – rugpjūčio mėn. pradžioje.

Kitų idėjų autoriai taip pat galės gauti  įvairias MITA konsultacijas.

KAIP PATEIKTOMS IDĖJOMS PADĖS MITA?

MITA specialistai padės pateiktoms idėjoms išvysti dienos šviesą.

 • Perspektyviausios idėjos bus nukreipiamos naujoms priemonėms ir programomis, kaip pavyzdžiui „Inočekiai“, „Inostartas“, kur jos galės gauti finansavimą;
 • Perspektyviausioms idėjoms vystyti MITA specialistai padės surasti mokslininkus ir tyrėjus per vieno langelio principu veikiantį „Open R&D Lietuva“ kontaktų centrą;
 • Norintys įsteigti naują verslą ar plėtoti esamą – sulauks ekspertų konsultacijų, patarimų bei konkrečių pasiūlymų dalyvauti partnerių paieškų renginiuose, kontaktų mugėse ir parodose užsienyje.

KODĖL VERTA „NELAIKYTI IDĖJOS STALČIUJE“ IR PATEIKTI „IDĖJŲ BANKUI“?

Bet kuri idėja gali būti išvystoma, jei dirbama kryptingai, kūrybiškai, pasitelkiant specialistus ir ekspertus, naudojantis įvairiais informacijos šaltiniais ir finansavimo galimybėmis.

KAIP IDĖJOS BUS SAUGOMOS?

Pateiktoms idėjos ir jų autoriams yra garantuojamas konfidencialumas visuose konkurso etapuose.  Idėjos viešinamos tik gavus autorių sutikimą.