
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, administruodama jai pavestas mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir inovacijų programas, organizuoja ekspertinį projektų ir ataskaitų vertinimą. Ekspertinę veiklą vykdo technologinės plėtros komitetas, ekspertų tarybos ir ekspertai.
Ekspertinio vertinimo organizavimo veiklą Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje reglamentuoja „Ekspertinio vertinimo organizavimo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje tvarkos aprašas“.
Projektais planuojama įgyvendinti, įgyvendinama ar įgyvendinta eksperimentinė plėtra vertinama vadovaujantis „Vykdomos eksperimentinės plėtros vertinimo metodika“, patvirtinta Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro 2019 m. liepos 8 d. įsakymu Nr. 4-409.
Į technologinės plėtros komitetą skiriami penki ekspertai iš mokslo ir verslo sričių, kuriuos siūlo: du Švietimo ir mokslo ministerija, du Ūkio ministerija ir vieną ekspertą siūlo MITA. Komitetas atlieka patariamąją funkciją. Jis vertina MITA įgyvendinamų programų veiksmingumą, teikia siūlymus dėl ekspertų tarybos sudėties, svarsto apeliacijas.
Komiteto sudėtį trejiems metams patvirtino MITA direktorius 2017 m. gruodžio 20 d., Koordinavimo tarybai pritarus. Jį sudaro penki nariai:
Agentūroje ekspertinę veiklą vykdo trys ekspertų tarybos: Biomedicinos ir žemės ūkio mokslų taryba, Fizinių ir technologijos mokslų taryba bei Socialinių mokslų taryba.
Atskirą ekspertų tarybą sudaro ne daugiau kaip septyni nariai-ekspertai iš mokslo ir verslo sričių, kurie atrenkami Agentūros nustatyta tvarka. Ekspertų tarybos nariu gali tapti institucijos ar organizacijos pasiūlytas kandidatas arba savarankiškai pasiūlęs savo kandidatūrą mokslininkas, tyrėjas ar verslininkas. Ekspertų tarybų sudėtis ketveriems metams patvirtinta Agentūros direktorius 2014 m. spalio 16 d. įsakymu Nr. 2V-138.
Biomedicinos ir žemės ūkio mokslų sričių tarybą sudaro 7 nariai-ekspertai:
Fizinių ir technologijos mokslų sričių tarybą sudaro 7 nariai-ekspertai:
Socialinių mokslų srities tarybą sudaro 5 nariai-ekspertai:
Ekspertų tarybos sudaromos ne ilgiau nei 4 metams.
Kandidatais į ekspertus gali būti Lietuvos ir užsienio mokslo ir studijų institucijų, įmonių, pramonės asociacijų, kitų organizacijų siūlomi atstovai, taip pat mokslininkai, tyrėjai ir verslininkai savarankiškai siūlantys savo kandidatūras. Kandidatai, siekiantys tapti Agentūros ekspertais, internetu per elektroninę sistemą pateikia užpildytą Agentūros direktoriaus nustatytos formos eksperto anketą. Ekspertų taryba, patikrinusi kandidato į ekspertus pateiktų duomenų atitikimą reikalavimams, priima sprendimą dėl kandidato duomenų įtraukiamo į Agentūros ekspertų duomenų bazę.
Kandidatams į ekspertus taikomi tokie pat reikalavimai, kaip ir kandidantams į ekspertų tarybas.
Reikalavimai kandidatams iš mokslo ir studijų institucijų, mokslininkams, tyrėjams:
Privalumai:
Reikalavimai kandidatams iš verslo organizacijų, verslininkams:
Privalumai:
Ekspertai pasižymi kompetentingumu, principingumu, geranoriškumu, nešališkumu, gebėjimu objektyviai vertinti.
Kandidatai, pateikę visus reikalingus duomenis bei atitinkantys ekspertams keliamus reikalavimus, suderinus su atitinkama ekspertų taryba pagal kandidato mokslinių tyrimų tematiką, įtraukiami į MITA ekspertų duomenų bazę.
Ekspertai, vertinę projektų paraiškas, finansuojamas pagal Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų finansuojamas priemones, bus viešinami pagal teisės aktų, nustatančių ES struktūrinių fondų finansavimo priemonių taisykles, tvarką. Sudarius projektų sutartis, ekspertų pavardės, ekspertų grupės sudėtys bus skelbiamos svetainėje www.esinvesticijos.lt.