BDAR
Close

Finansavimo priemonės

Kas gali kreiptis: verslo subjektai, mokslo ir studijų institucijos, asociacijos, klasteriai, tyrėjai. Įprastų tyrimų projektus turi vykdyti ne mažiau kaip trys subjektai iš trijų skirtingų valstybių. Mažų ir vidutinių įmonių skatinimo priemonėje ir kai kuriose kitose gali dalyvauti ir vienas subjektas.
Kam skirta: idėjų mokslinių ar techninių galimybių patikrinimui, komercinio potencialo nustatymui, moksliniams tyrimams, inovacijų kūrimui.
Finansavimas: „Horizontas 2020” programoje 2014 -2020 m. laikotarpiui skirta apie 80 mlrd. eurų.

Sėkmės istorija: galimybė dalyvauti stambiame projekte alzheimerio problemai spręsti.
Biotechnologinės farmacijos tyrimų centras UAB „Biotechpharma“, vykdantis darbus biofarmacinių preparatų kūrimo ir vystymo srityje, nuo 2016 m. dalyvauja tarptautiniame projekte, kuris yra finansuojamas pagal „Horizontas 2020”. Projektą iniciavo Santiago de Compostela klinikinė ligoninė (Ispanija), jame dalyvauja partneriai iš Ispanijos, Portugalijos, Belgijos, Nyderlandų, Suomijos ir Lietuvos. Viso projekto vykdymui skirta apie 8 mln. Eur, dalis tenkanti Lietuvai (UAB „Biotechpharma“) – 845 tūkst. Eur. Šioje iniciatyvoje dirbančių mokslininkų tikslas – sukurti naujos kartos diagnostikos rinkinį, kuris padės aptikti Alzheimerio ligos požymius žmogaus smegenyse ankstyvojoje stadijoje. Ankstyvas Alzheimerio diagnozavimas stipriai padidina galimybes kuo ilgiau išsaugoti ligonio gyvenimo kokybę. Kompanija „Biotechpharma“ prie šio projekto prisidėjo išvystydama projekto moksliniams tyrimams reikalingų specifinių baltymų biosintezės, išskyrimo bei gryninimo technologijas.

Daugiau informacijos

  • Kam naudinga: mokslo ir studijų institucijoms (MSI), privatiems juridiniams asmenims, kurie nori kartu vykdyti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektus. 
  • Tikslas: skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą kuriant ar tobulinant produktus ir skatinti investicijas į MTEP veiklas.
  • Tinkami pareiškėjai: MSI kaip pareiškėjai, privatūs juridiniai asmenys (sukaupę 3000 Eur apyvartą) – kaip partneriai. Projekte gali būti keli partneriai.
  • Finansuojama veikla: taikomųjų mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros vykdymas (tuo TRL 3 iki TRL 6 minimaliai), siekiant tobulinti ar kurti produktus.
  • Finansuojama: projekto biudžetas, nuo kurio skaičiuojamas finansavimas – 100 000 Eur. Finansavimo intensyvumas MSI – 100 proc. (neekonominei veiklai), privatiems juridiniams asmenims – iki 80 proc.
  • Paraiškos priimamos: iki 2021.07.05, 16:30.  
  • Daugiau informacijos: čia.
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-20