BDAR

Socialinės inovacijos

Socialinių inovacijų skatinimas: išankstinė galimybių įvertinimo studija dėl dvišalio bendradarbiavimo galimybių gerovės technologijų srityje

Projekto vykdytojas: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA)
Projekto partneris: Innovation Norway
Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2019 m. birželis – 2020 m. liepa
Projekto tikslas: Įvertinti dvišalio bendradarbiavimo galimybes gerovės technologijų srityje.   

Pagrindiniai projekto rezultatai:

  • Parengta išankstinė galimybių įvertinimo studija dėl dvišalio bendradarbiavimo galimybių gerovės technologijų;
  • Parengtas veiklos planas su pasiūlymais dėl gerovės technologijų sektoriaus plėtros.

Idėja ištirti ir palyginti dabartinę gerovės technologijų sektoriaus situaciją Lietuvoje ir Norvegijoje kilo remiantis EEE ir Norvegijos 2014–2021 m. finansinių mechanizmų „Mėlynosios knygos“ (angl. Blue Book) turiniu, kuriame gerovės technologijų sritis pristatoma kaip viena iš galimų programos „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ krypčių. Tačiau dėl gana ribotos informacijos apie šio sektoriaus brandą ir gyvavimą Lietuvoje, buvo nuspręsta jos neįtraukti, kaip atskiros veiklos srities.

Nepaisant to, pripažindami didėjantį gerovės technologijų poreikį sprendžiant aktualias socialines problemas, Mokslo, inovacijų ir technologijos agentūra (MITA) ir Norvegijos partnerė – „Innovation Norway“, pradėjo inovatyvių gerovės technologijų ekosistemos kūrimo projektą.

Norint ištirti esamus nacionalinius gerovės technologijų sektoriaus skatinimo metodus, buvo surengti du susitikimai, kurių metu „Innovation Norway“ atstovai, dirbantys sveikatos priežiūros pramonės, viešųjų pirkimų ir inovacijų politikos srityse, pristatė apžvalgą, kaip sveikatos priežiūros naujovės yra skatinamos Norvegijoje bei Lietuvos atstovai iš visuomenės ir mokslo institucijų (Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Lietuvos inovacijų centro, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir MITA) pasakojo apie sveikatos priežiūros sistemą Lietuvoje.

Išankstinės galimybių studijos ir pasiūlymų dokumento išvados daugiausia grindžiamos žiniomis ir įžvalgomis, įgytomis per pažintinius susitikimus.

Dokumentai

Projektas finansuotas iš 2014-2020 Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų Dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-07