Konkursai

Konkursas „Ieškomas inovatorius!”

Visiems, turintiems idėjų dėl verslo kūrimo, kuris grindžiamas inovacijomis ir naujausiomis technologijomis, atveria duris konkursas „Ieškomas inovatorius!“. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) trečią kartą skelbia idėjų atrankos konkursą, kuriame perspektyviausieji įsteigs naujas technologines įmones ir gaus projekto „InoSpurtas“ paslaugas.

2-ojo konkurso rezultatai

Antrame kvietime sulaukta daugiau nei 72 paraiškų, iš kurių 51 atitiko konkurso sąlygas. Buvo sėkmingai įsteigtos 17 technologinių įmonių, kurios kuria inovatyvius, aukštos pridėtinės vertės produktus. Plačiau

1-ojo konkurso rezultatai

Pirmame kvietime sulaukta daugiau nei 70 paraiškų, iš kurių 50 atitiko konkurso sąlygas. Buvo sėkmingai įsteigta 11 technologinių įmonių, kurios kuria inovatyvius, aukštos pridėtinės vertės produktus. Plačiau

Idėjų pateikimas

Fiziniai asmenys, siekiantys gauti paramą naujo technologinio verslo kūrimui, idėjas konkursui turi pateikti užpildydami supaprastintos formos paraišką.

Idėjų vertinimas ir atranka

Idėjos bus vertinamos pagal šiuos kriterijus: idėjos inovatyvumą ir išskirtinumą, jos galimą naują pritaikymą, mokslinių rezultatų naudojimą, vartotojų poreikių tenkinimą, naujų vartotojų, rinkų sukūrimą, technologijos konkurencinį pranašumą, produkto gamybos kaštų racionalumą, finansinį pagrindimą, galimybę patentuoti ar registruoti produkto dizainą. Kiekvieną idėją vertins ne mažiau kaip 3 kompetentingi ekspertai.

Teikiamos idėjos turi atitikti Sumanios specializcijos teminius prioritetus.

Idėjų teikimas skelbiamas iki 2019 m. kovo 4 d.

Paslaugos konkurso laimėtojams

Atrinktų idėjų teikėjai galės įsteigti įmonę, kuriai bus suteiktas pirmosioms įmonės veiklos 100 dienų inkubavimo paslaugos viename iš šių miestų – Vilniuje (Šiaurės miestelio technologių parke, Fizikos instituto mokslo ir technologijų parke arba Visorių informacinių technologijų parke ), Kaune (Kauno mokslo ir technologijų parke) ar Klaipėdoje (Klaipėdos mokslo ir technologijų parke). Atsižvelgiant į tai, kad pradedantieji verslininkai neišvengiamai daro klaidų, jiems bus priskirti patyrę verslo konsultantai, kurie profesionalių konsultacijų dėka šių klaidų kiekį sumažins bei užtikrins spartesnį naujo produkto patekimą į rinką. Startuoliai galės prisistatyti MITA renginių metu, dalyvauti parodose. Patys perspektyviausi startuoliai turės galimybę pasinaudoti akseleravimo paslaugomis užsienyje, aktualioje srityje veikiančiame akseleratoriuje.

Mokslo ir technologijų parkai teiks verslo plano parengimo, inkubavimo ir mentorystės paslaugas, konsultacijas technologijos vystymo, rinkodaros, intelektinės nuosavybės valdymo klausimais, atliks finansavimo šaltinių, partnerių ir investuotojų paiešką, padės išbandyti sukurtus sprendimus ir patikrinti praktinį jų veikimą. Mokslo ir technologijų parkai teiks ir organizuos akceleravimo paslaugas Lietuvos ir užsienio akseleravimo centruose, įskaitant rinkos analizę, konsultacijas dėl produkto pateikimo tarptautinėse rinkose, partnerių ir investuotojų paiešką.

Pagrindinės projekto „InoSpurtas“ tikslinės grupės:

  • mokslininkai;
  • tyrėjai (tiek dirbantys mokslo ir studijų institucijose, tiek verslo sektoriuje);
  • studentai;
  • asmenys, turintys inovatyvių idėjų, norintys steigti verslą Lietuvoje, orientuotą į Lietuvos ir užsienio rinkas.

Projekto „InoSpurtas“ metu vyksiančius procesus iliustruoja žemiau pateikta schema:

 

MITA maloniai kviečia visus asmenis, turinčius inovatyvių idėjų, užpildyti projekto „InoSpurtasparaišką MITA tinklapyje bei dalyvauti konkurse „Ieškomas inovatorius!”.

Siekdami gauti papildomos informacijos apie projektą „InoSpurtas, galite kreiptis į projekto konsultantus:

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra
Tomas Vitkauskas
Mob. +370 60045982
El. paštas. tomas.vitkauskas@mita.lt 

Lietuvos inovacijų centras
Artūras Jakubavičius
Mob. +370 687 36632
El. paštas a.jakubavicius@lic.lt 

VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parkas
Rasa Makaveckienė
Tel. 852745402
Mob. tel. +370 68527892
El. paštas rasa@smtp.lt

Viešoji įstaiga Visorių informacinių technologijų parkas
Edmundas Žvirblis
Mob. +370 686 55422
El. paštas edmundas@vitp.lt

Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas
Kęstutis Naudžius
Mob. +370 687 22666
El. paštas kestutis.naudzius@fimtp.lt

VšĮ Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
Erika Zavackienė
Mob. +370 684 50212
El. paštas: erika@kmtp.lt 

Kauno mokslo ir technologijų parkas
Paulius Nezabitauskas
Tel. +370 612 54070
El. paštas: paulius.nezabitauskas@kaunomtp.lt
 
Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas
Laurynas Braškus
Mob. +370 698 10072
Paskutinė atnaujinimo data: 2019-02-07