Kilus klausimams kreipkitės į Martyną Survilą, [email protected], (+370) 604 76925
Kas gali kreiptis: smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai, veikiantys ne ilgiau kaip 36 mėnesius.
Kam skirta: mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros veiklaos ir inovacijų skatinimui, idėjų bei produktų vystymui, tyrėjų ir mokslininkų įdarbinimui.
Paramos dydis: iki 52 tūkst. eurų.
Sėkmės istorija: žmogiškųjų išteklių plėtra.
Įmonė „CasZyme“, vystanti CRISPR-Cas genų redagavimo technologiją ir ją sėkmingai pritaikanti skirtingose industrijose, tiria naujus CRISPR-Cas baltymus, kurie bus naudojami naujos kartos genų redagavimo įrankių, pasižyminčių unikaliomis savybėmis, kūrimui. Pasinaudojus „Inostartas” parama, įmonei pavyko pritraukti reikiamos patirties tyrėją, turintį daktaro laipsnį biochemijos srityje.
Kas gali kreiptis: inovacinę veiklą pradedantys ar jau vykdanctys juridiniai asmenys.
Kam skirta: pirminių kontaktų užmegzimui bei jau pradėtų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklų tęsimui, paslaugų iš mokslo ir studijų institucijų įsigijimui, techninių galimybių studijų parengimui, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbams, Europos Komisijos Kokybės ženklą („Seal of Excellence“) turinčių projektų vykdymui.
Paramos dydis: iki 76 tūkst. eurų.
Sėkmės istorija: įmonės konkurencingumą didinantis įrankis skirtas oftalmologams.
Medicininę programinę įrangą kurianti UAB „Softneta“, pasinaudojusi „Inočekiais“, kartu su Kauno technologijos universiteto specialistais, vadovaujamais prof. Renaldo Raišučio, sukūrė naują įrankį oftalmologams. Specializuotas biomedicininių vaizdų apdorojimo algoritmas skirtas akių dugno vaizdų, gautų skaitmeniniu oftalmoskopu, analizei palengvinti (vaizduose išskirti ir iš jų pašalinti neinformatyvias sritis). Paramos dėka įmonė turėjo galimybę pusę metų dirbti kartu su universiteto specialistais, kurie padėjo išvystyti šį algoritmą. Naujasis įrankis naudingas oftalmologams, nes leidžia atlikti išsamesnę analizę, sumažina klaidų tikimybę ir leidžia greičiau ir tiksliau diagnozuoti akių ligas. UAB „Softneta“ šis projektas suteikė galimybę padidinti konkurencinį pranašumą, integruojant sukurtą algoritmą į kuriamą programinę įrangą.
Kas gali kreiptis: juridiniai asmenys.
Kam skirta: intelektinei nuosavybei apsaugoti, t.y. patentuoti išradimus ar registruoti dizainą tarptautiniu mastu.
Paramos dydis: vienam išradimui ar dizainui iki 30 tūkst. eurų.
Sėkmės istorija: išradimo „virpesių fizioterapijos įrenginys“ patentavimas.
Produktas, kurį norėta patentuoti, - įrenginys rankų drebėjimui ir sąstingiui mažinti, skirtas asmenims, sergantiems esencialiniu tremoru arba parkinsono liga. Jo veikimo principas remiasi virpesių terapija. Sėkmingai parduodami prietaisą, veikiantį vienu optimaliu režimu, jo kūrėjai ištobulino naują technologiją, kuri leistų įrenginį laikant rankoje įvertinti drebėjimo tipą ir pritaikyti konkrečiam žmogui efektyviausią terapiją. Jie siekė šią technologiją patentuoti Europoje, JAV bei kituose regionuose, nes tai palengvintų investicijų pritraukimą. Tampasitarnavo MITA skatinimo priemonė „Inopatentas“. Savomis lėšomis patentuoti naująją technologiją būtų kainavę apie 5000 Eur, tačiau pasinaudojus parama, kainavo tik apie 1500 Eur.
Kas gali kreiptis: verslo subjektai, mokslo ir studijų institucijos, asociacijos, klasteriai, tyrėjai. Įprastų tyrimų projektus turi vykdyti ne mažiau kaip trys subjektai iš trijų skirtingų valstybių. Mažų ir vidutinių įmonių skatinimo priemonėje ir kai kuriose kitose gali dalyvauti ir vienas subjektas.
Kam skirta: idėjų mokslinių ar techninių galimybių patikrinimui, komercinio potencialo nustatymui, moksliniams tyrimams, inovacijų kūrimui.
Finansavimas: „Horizontas 2020” programoje 2014 -2020 m. laikotarpiui skirta apie 80 mlrd. eurų.
Sėkmės istorija: galimybė dalyvauti stambiame projekte alzheimerio problemai spręsti.
Biotechnologinės farmacijos tyrimų centras UAB „Biotechpharma“, vykdantis darbus biofarmacinių preparatų kūrimo ir vystymo srityje, nuo 2016 m. dalyvauja tarptautiniame projekte, kuris yra finansuojamas pagal „Horizontas 2020”. Projektą iniciavo Santiago de Compostela klinikinė ligoninė (Ispanija), jame dalyvauja partneriai iš Ispanijos, Portugalijos, Belgijos, Nyderlandų, Suomijos ir Lietuvos. Viso projekto vykdymui skirta apie 8 mln. Eur, dalis tenkanti Lietuvai (UAB „Biotechpharma“) – 845 tūkst. Eur. Šioje iniciatyvoje dirbančių mokslininkų tikslas – sukurti naujos kartos diagnostikos rinkinį, kuris padės aptikti Alzheimerio ligos požymius žmogaus smegenyse ankstyvojoje stadijoje. Ankstyvas Alzheimerio diagnozavimas stipriai padidina galimybes kuo ilgiau išsaugoti ligonio gyvenimo kokybę. Kompanija „Biotechpharma“ prie šio projekto prisidėjo išvystydama projekto moksliniams tyrimams reikalingų specifinių baltymų biosintezės, išskyrimo bei gryninimo technologijas.
Kas gali kreiptis: du ar daugiau partnerių iš skirtingų programos valstybių narių. Koordinatorius privalo būti maža arba vidutinė įmonė, vykdanti mokslinius tyrimus.
Kam skirta: kūrimui mažų ir vidutinių įmonių, vykdančių mokslinius tyrimus ir investuojančių į inovacijas ir naujų produktų, paslaugų ir procesų kūrimą, siekiant įgyti konkurencinį pranašumą.
Paramos dydis: vienam projektui iki 300 tūkst. eurų.
Sėkmės istorija: užmegzti ilgalaikiai tarptautiniai ryšiai.
UAB „Optilita“ 2018–2019 m. kartu su Danijos įmone „Norlase” ir Danijos technikos universitetu, sėkmingai dalyvavo „Eurostars“ projekte, kurio metu buvo kuriamas naujos kartos oftalmologinis prietaisas „LEAF“. Lietuvoje buvo sukurta šiam prietaisui skirta unikali optinė fokusavimo sistema ir papildomos optinės komponentės. Dalyvaudama projekte įmonė įgijo naujų žinių motorizuotų optinių sistemų kūrime, kurdama ir pagamindama šiam prietaisui naujus optinius elementus, pvz. specialius NOTCH filtrus, skirtus apsaugoti medicinos personalo, chirurgų akis, kai jie operuoja pacientų akis lazeriu. Pasibaigus šiam projektui, gavo ilgalaikius užsakymus gaminti sukurtas optines fokusavimo sistemas, sulaukė susidomėjimo iš kitų klientų pagaminti jiems reikalingus filtrus. „Eurostars” projekto partneriai pakvietė dalyvauti ir kitoje inovacijų programoje, kur būtų kuriamos LEAF prietaiso modifikacijos, leidžiančios greičiau ir dar efektyviau atlikti tam tikras akių chirurgines operacijas.
Kas gali kreiptis: dėl finansavimo gali kreiptis Lietuvos mokslo ir studijų institucijos.
Privalomi projektų partneriai: privatieji juridiniai asmenys, galimi partneriai – mokslo ir studijų institucijos. Bent vienas iš partnerių turi būti iš užsienio šalies.
Kam skirta:
- mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) rezultatų komercinimui;
- tarptautiškumao skatinimui, remiant inovatyvių produktų plėtojimą visuose etapuose nuo idėjos iki bandomosios gamybos;
- mokslininkų ir kitų tyrėjų gebėjimų įsijungti į Europos mokslinių tyrimų erdvę stiprinimui;
- į rinką ateityje orientuotiems tarptautinio lygio taikomiesiems mokslo-verslo projektams.
Paramos dydis: iki 300 tūkst. eurų.
Sėkmės istorija: tarptautiniame projekte sukurtas inovatyvus biojutiklis. 2014 m.
Vilniaus universiteto Biochemijos institutas iniciavo projektą „Daugiafunkcinis biojutiklis, skirtas hemodializės pacientams“. Projekto partneriai – UAB „Sentiero Baltic“ ir Ukrainos Molekulinės biologijos ir genetikos institutas. Projekto metu buvo sukurtas prietaisas biojutiklis, nustatantis karbamido, natrio ir kalio jonų koncentracijas kraujyje, skirtas inkstų ligomis sergantiems pacientams, kuriems yra taikoma pakaitinė inkstų terapija. Šio analizatoriaus privalumas – juo galima analizuoti kraują pacientams atliekamos hemodializės metu ir vertinti atliekamos procedūros efektyvumą. Biojutikliu galima nustatyti stebimo junginio koncentraciją kraujyje ar dializate su mažesne nei 5 proc. paklaida.
Kas gali kreiptis: dėl finansavimo gali kreiptis Lietuvos mokslo ir studijų institucijos.
Privalomi projektų partneriai:
- privatieji juridiniai asmenys, kurių akcininkai yra mokslo ir studijų institucijos, kai pareiškėjai yra mokslo ir studijų institucijos;
- mokslo ir studijų institucijos, kai pareiškėjai yra privatieji juridiniai asmenys, kurių akcininkai yra mokslo ir studijų institucijos.
Kam skirta:
- mokslininkų, kitų tyrėjų bei studentų, dirbančių arba studijuojančių mokslo ir studijų institucijose, idėjų komercinimui;
- besikuriančioms atžalinėms įmonėms (nuo 7 iki 9 eksperimentinės plėtros etapo).
Paramos dydis: iki 100 tūkst. eurų.