Pre-akceleratorius

Kilus klausimams kreipkitės:

Tai 3 mėnesius trunkančios intensyvios mokymų ir mentorystės sesijos, kurių tikslas – išvystyti startuolio idėją iki minimalaus produkto. Pre-akceleratoriuje dalyviai gilins žinias įvairiose srityse, o tuo pačiu metu galės pasinaudoti ir kitomis MITA inovacijų paramos priemonėmis. Be to, geriausi ekspertų komisijos atrinkti startuoliai turės galimybę vykti į renginius, susitikimus ir akceleratorius ES šalyse, kurių metu turės galimybę prisistatyti investuotojams ir ieškoti verslo partnerių. Planuojami iš viso šeši pre-akceleratoriaus ciklai iki 2022 m. lapkričio mėn.
Planuojama, kad pre-akceleratoriaus veikloms komandos turėtų skirti iki 20 val. per savaitę. Užsienio lektoriai užsiėmimus ves anglų kalba.

Pre-akceleratoriaus ciklų kalendorius*

Ciklo Nr.  Pradžia Pabaiga
1 2020 11 09  2021 02 14 
2 2021 02 22 2021 05 28
3 2021 06 07 2021 08 29
4 2021 09 27 2021 12 19
5 2022 02  
6 2022 06  

*Organizatoriai pasilieka teisę keisti ciklų datas

 • Startuoliai – didelį ir inovacijomis grindžiamą verslo plėtros potencialą turinčios labai mažos ar mažos įmonės, veikiančios ne ilgiau nei 5 metus
 • Komandos, dar neįkūrusios juridinio asmens (tačiau ketinančios sukurti)
 • Pavieniai asmenys, kurie neturi komandos, tačiau norėtų prisidėti prie kitų idėjų įgyvendinimo. 

Kiekvienam ciklui bus atrinktos 25 įmonės.

Registracija į pre-akceleratorių baigta.

Ugnius Savickas

ugnius.savickas@mita.lt
(+370) 650 93397

Organizacijų, vadovų bei vadovaujančių komandų konsultantas su 20 metų konsultavimo ir lektorystės patirtimi, apimančia ugdymo programų kūrimo ir įgyvendinimo, strateginių rengimo ir sesijų moderavimo, inovacijų fasilitavimo veiklose.

Pagrindinės interesų / ekspertinės sritys: aktyvaus ir patirtinio mokymosi (action based, experiental learning) metodai efektyviai savianalizei ir saviugdai, komandos darniam darbui, verslo konkurencingumui ir strategijai, projektų ir pokyčių valdymui, individualiam kūrybingumui ir organizaciniam inovatyvumui skatinti.

Kurdamas ugdymo programas, mentoriaudamas vadovams ar jaunoms įmonėms (startup) ypatingą dėmesį skiriu žmonių kompetencijų suderinimui su strategija, mokymų programos poveikio matavimui, ilgalaikių pasiekimų monitoringui.


Gediminas Rumšas

gediminas.rumsas@mita.lt
(+370) 620 74089

Pagrindinės kompetencijos – IT strategijų, galimybių studijų rengimas, informacinių sistemų tobulinimo planavimas, poreikių analizė ir optimalaus sprendimo paieška, tiekėjų parinkimas ir informacinių sistemų projektų valdymas. 

Gediminas prisidėjo įgyvendinant esmines iniciatyvas Lietuvoje: - Valstybės konsolidavimo, strateginio planavimo stebėsenos ir turto valdymo sistemų, išmaniosios mokesčių sistemos specifikavimas ir įgyvendinimo priežiūra; - Parengė Lietuvos energijos IT strategiją; - Vykdo - IT valdymo tyrimus Lietuvoje: rašau mokslinius straipsnius ir darau pristatymus mokslo ir komercinėse konferencijose.


Haroldas Petkus

haroldas.petkus@mita.lt
(+370) 623 02403

Turiu virš 7 metų patirties skaitmeninės sveikatos (JK) ir IT inovacijų srityse, apjungdamas psichologines įžvalgas bei analitinę mąstyseną su entuziazmu inovacijų vystymui.

Mentorystės sritys: vertės pasiūlymo dizainas, vartotojų patyrimo tyrimai, produkto ar paslaugos kūrimas per empatiją klientui, nuoseklus inovatyvių idėjų vystymas ir verslo modeliavimas taikant patikrintas metodikas: „Lean Canvas“, „Lean Startup“, „Customer Development“.

Asmeniniai principai: 1) verslumo galima išmokti, tereikia savimonės ir atvirumo naujovėms; 2) vertės kūrimas klientui yra sėkmės pagrindas; 3) technologija yra tik įrankis; 4) idėjos įgyvendinimas, o ne pati idėja yra svarbiausia; 5) mąstysena yra pagrindinis iššūkis. 


Vaidotas Deksnys
+370 612 29608

V. Deksnys per savo karjerą yra išbandęs daug skirtingų profesijų. 20 metų verslumo patirtis leidžia šiam mentoriui dalytis įgytomis žiniomis apie praktinę verslo pusę, o pamokos, išmoktos steigiant net kelis verslus, padeda planuoti ir numatyti žingsnius ateities perspektyvoje. Šiandien Vaidotas prisideda prie startuolių vystymo strategijos, rinkodaros, projektų administravimo ir kitose srityse. Tačiau jam vesti startuolius sėkmės keliu padeda ne tik profesinė patirtis versle, bet ir saviugdos, sveikos gyvensenos srities įgūdžiai. Vaidotas yra jogos mokytojas, vedantis individualius bei grupinius užsiėmimus, taip pat vedantis jogos pamokas įmonėms ir organziacijoms, dirbantis kartu su užsienio jogos mokyklomis. 15 metų intensyvaus asmenybės ugdymo ir 10 metų savęs tobulinimo patirties leidžia mentoriui sprendžiant nekasdieninius iššūkius tai daryti ramiai, produktyviai, išvengiant neigiamų emocijų.

 • Problema, sprendimas ir vertės pasiūlymas
 • Verslo modelis ir pagrindinės rizikos
 • Tikslinis klientas ir rinkos dydis
 • Konkurentų analizė
 • Minimalus gyvybingas produktas
 • Rinkos poreikių atitikimas
 • Stiprios komandos kūrimas
 • Pozicionavimas ir prekės ženklo kūrimas
 • Įėjimo į rinką strategija
 • Teisiniai aspektai
 • Finansavimo šaltiniai ir investuotojų pritraukimas
 • Startuolio plėtra ir svarbiausia metrika
 • Turėsite minimalų produktą 
 • Gebėsite prisistatyti rizikos kapitalo fondams ir generuoti inovatyvias idėjas
 • Galėsite dalyvauti kitose inovatyvaus verslo vystymo iniciatyvose
 • Galėsite dalyvauti užsienio akceleratoriuose
 • Užmegsite pažinčių ir kontaktų tinklą
 • Pristatysite savo sėkmės istoriją kitiems startuoliams, tapsite matomi visuomenei

Pre-akceleratoriaus ekspertai startuolius vertins atsižvelgdami į anketose pateiktą informaciją. Kiekviena pretenduojanti komanda pagal parengtą pavyzdinę formą turės nurodyti: pavadinimą, įmonės įsteigimo faktą, datą, tinklalapį, aprašyti inovatyvią paslaugą, idėją ar produktą, verslo šaką, trumpai pristatyti savo komandą. Atlikus pirminį kandidatų vertinimą (įvertinus galimybes dalyvauti pre-akceleratoriuje) ir atrinkus dalį komandų, pasibaigus registracijos laikotarpiui jas ekspertai pasikvies į motyvacinį pokalbį. Jo metu projekto komanda išsamiau įsigilins į startuolių idėjas/produktus ar paslaugas, aptars verslo plėtros galimybes, komandos kompetencijas ir motyvaciją, konkurencingumą. Komandos bus vertinamos pagal standartizuotą vertinimo formą ir atsižvelgiant į tris pagrindinius kriterijus: inovatyvumas, perspektyvumas, komandos gebėjimai/patirtis. Atrinkti dalyviai bus informuoti ir jiems bus suteikta išsamesnė informacija apie pre-akceleratoriaus veiklas likus maždaug savaitei iki programos pradžios.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-07-17