BDAR
Close

Akceleravimo programos užsienyje

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos mastu vykstančią inovacijų reformą, informuojame, kad nuo 2022 m. balandžio 6 d. Akceleravimo programų užsienyje administravimas yra vykdomas viešosios įstaigos „Inovacijų agentūra“, todėl prašome kreiptis į viešąją įstaigą „Inovacijų agentūra“.  Naujausią informaciją apie priemonę rasite čia.

Apie priemonę

Siekiant paskatinti inovatyvias įmones sėkmingiau pristatyti produktus užsienio rinkoms, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kasmet organizuoja akceleravimo programas į JAV, Kanadą bei kitas užsienio valstybes ir kviečia perspektyvius startuolius iš Lietuvos dalyvauti.

Pirmieji verslo akceleratoriai atsirado JAV apie 1990 m. Šiandien akceleratoriais vadiname organizacijas, investuojančias į pradedančius verslus, dažniausiai dirbančias IRT bei kitų inovacijų srityse. Akceleratoriai už investuotojus atlieka didžiąją darbo dalį: atrenka perspektyvius startuolius, suburia juos į vieną vietą ir galiausiai pristato potencialiems investuotojams ar strateginiams partneriams.

MITA akceleravimo programų užsienyje metu įmonėms teikiamos konsultavimo, mokymo, verslo vystymo pagalbos ir patarimų teikimo, partnerių paieškos paslaugos įmonėms, taikant pažangias paslaugų teikimo priemones ir metodus.

Planuojamos veiklos:

  • mokymai apie užsienio valstybių inovacijų ir startuolių ekosistemas, startuoliams skirtas valstybės programas, investicijų pritraukimą, komunikacijos/marketingo priemones;
  • konsultacijos dėl inovatyvaus verslo vystymo, įmonės vertės pasiūlymo formulavimo, pristatymo įgūdžių tobulinimo, plėtros JAV ir Kanadoje strategijų;
  • konsultacijos dėl įmonės steigimo užsienio valstybėse, mokesčių, intelektinės nuosavybės valdymo, investicijų pritraukimo ir pan.;
  • susitikimai su potencialiais partneriais, klientais, investuotojais;
  • dalyvavimas verslo kontaktų renginiuose, investuotojų ir verslininkų susitikimuose.

Priemonės tikslas

Priemonė skirta skatinti įmonių augimą, inovatyvių gaminių, paslaugų ir technologijų (produktų) vystymą, plėtrą į tarptautines rinkas, bendradarbiavimą su partneriais iš užsienio valstybių, dalyvavimą tarptautinėse mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų programose.

Finansuojamos veiklos

Įmonių dalyvavimas akceleravimo programose JAV ir Kanadoje.

Tinkamos finansuoti išlaidos:

  • kelionės į  užsienio valstybes ir iš jų transporto išlaidos;
  • kelionės užsienio valstybių teritorijose transporto išlaidos;
  • kelionės draudimo išlaidos;
  • gyvenamojo ploto nuomos užsienio valstybėse išlaidos;
  • dalyvavimo akceleravimo programoje mokesčio išlaidos.
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-11-03