BDAR

Dvišalis bendradarbiavimas

Kvietimas teikti paraiškas jungtiniams Lietuvos ir Austrijos projektams vykdyti pagal EUREKA programą

Lietuvos mokslui ir verslui atsiveria galimybės bendradarbiauti su Austrija mokslinių tyrimų, naujų technologijų ir inovacijų kūrimo srityje. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia pirmąjį jungtinį kvietimą mokslo ir studijų institucijoms bei įmonėms dalyvauti tarptautinėje programoje EUREKA kartu su partneriais iš Austrijos.

Šis kvietimas yra atviras technologijų plėtrai įvairiose srityse, siekiant mūsų šalies ir Austrijos ūkio konkurencingumo pasaulinėje rinkoje.

EUREKA kvietimo tikslas yra įgyvendinti atrinktus dvišalius Austrijos - Lietuvos projektus ir suteikti finansavimą geriausiems dalyviams. Lietuvoje mažos ir vidutinės įmonės galės būti finansuojamos iki 80 proc. ir 75 proc. atitinkamai, o mokslo ir studijų institucijos – iki 100 proc. tinkamų išlaidų. Paramą sėkmingiems projektams skirs dvi nacionalinės institucijos: Austrijos  mokslinių tyrimų skatinimo agentūra (FFG) ir MITA Lietuvoje.

Bendrus Austrijos - Lietuvos projektus remiantis nacionalinėmis programoje EUREKA taisyklėmis gali vykdyti tiek įmonės, tiek universitetai, mokslinių tyrimų institutai, turintys kompetencijų ir žinių, kaip kurti naujus produktus, paslaugas ar technologijas.

Lietuvoje EUREKA projektai yra finansuojami ES struktūrinių fondų lėšomis. Remiantis patvirtintomis projektų finansavimo taisyklėmis EUREKA paraiškos pateikimas ir vertinimas Lietuvoje susideda iš dviejų etapų. 2019 m. Lietuvoje numatomi trys kvietimai EUREKA paraiškoms teikti.

Kvietimo teikti paraiškas informacija (anglų kalba)

Šiuo metu Lietuvoje kvietimas teikti EUREKA paraiškas nėra paskelbtas.

Daugiau informacijos:

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-16