BDAR

EUREKA klasteriai

Pažangios gamybos EUREKA klasteris SMART

Birželio 20 d. Helsinkyje vykusiame EUREKA programos valstybių narių posėdyje buvo pritarta Lietuvos  įsijungimui į tarptautinį „SMART“ pažangios gamybos klasterį. 

Klasterio dalyviai: Austrija, Belgija, Čilė, Čekijos Respublika, Ispanija, Lietuva, Norvegija, Pietų Korėja, Portugalija, Slovakija, Švedija ir Turkija.

SMART pažangios gamybos klasteris yra EUREKA programos iniciatyva, kurios pagrindinis tikslas – skatinti  verslo ir pramonės dalyvavimą tarptautiniuose, į rinką orientuotose, mokslinių tyrimų ir inovacijų projektuose.

Klasteris apima įvairias technologijų temas: pažangios gamybos procesus, išmaniąsias gamybos sistemas, skaitmenizuotus sprendimus, dirbtinį intelektą (žmogaus ir mašinos sąveiką), tvarią gamybą, į klientą orientuotą gamybą.

SMART projektuose sukurtų sprendimų ir technologijų taikymo sritys yra labai įvairios:  automobilių, kosmoso pramonė, geležinkeliai, plataus vartojimo prekės, įvairūs pramonės komponentai.

SMART klasteryje dalyvauja daugiau kaip 140 organizacijų iš 21 EUREKA valstybės narės: švedų automobilių gamintoja Volvo, tarptautinė aviacijos kompanija Airbus,  Ispanijos korporacija Mondragon, Vokietijos Siemens bei daugelis kitų tyrimų ir verslo orgnaizacijų.

Paskelbtas trečias EUREKA klasterio SMART kvietimas teikti paraiškas

Pirminius pasiūlymus bus galima teikti iki lapkričio 11 d., o galutines, išsamiai parengtas paraiškas  –  iki 2020 m. kovo 23 d. Visiems patvirtintiems ir sėkmingiems projektams suteikiamas SMART kokybės ženklas, kuris parodo projekto pripažinimą ir įvertinimą tarptautiniame kontekste. EUREKA programos projektai (tik Lietuvos vykdytojų dalis), įskaitant ir klasterinius projektus, Lietuvoje yra finansuojami struktūrinių fondų lėšomis pagal kvietimus.​

Kontaktai pasiteirauti

Birutė Bukauskaitė, tel. Nr. (8 5) 2 127 436, el. p. birute.bukauskaite@mita.lt

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-16